ÁSZF


ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

https://www.potec.hu

 

A jelen Általános Szerződési Feltételek („ÁSZF”) a Szőnyi István E.V. (székhelye: 1204 Budapest, Léva u 8. , adószáma: 55352424-1-43, a továbbiakban: Szolgáltató) által a www.potec.hu linken elérhető webáruház használatára vonatkozó általános szerződési feltételeket tartalmazzák.

 

Kérjük, hogy csak akkor vegye igénybe szolgáltatásainkat, amennyiben minden pontjával egyetért, és kötelező érvényűnek tekinti magára nézve. Jelen dokumentum nem kerül iktatásra, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre (nem minősül írásba foglalt szerződésnek). A szerződés nyelve magyar.

A https://www.potec.hu linken elérhető web áruház honlapján megtalálható az ÁSZF és az adatvédelmi tájékoztató.

A 2013. évi V. törvény (Polgári Törvénykönyv, továbbiakban: Ptk.) 8:1.§ 3. pontja szerint a fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.

 

 

1./ Általános információk

 

A webáruház elnevezése: https://www.potec.hu

Tárhelyszolgáltató: IT Hosting Kft.

Székhely: 1185 Budapest, Késmárk utca 28.

Adószám: 25788903-2-43

Cégjegyzékszám: 01 09 289171

Elérhetőség:+36 30 180 3477, +36 20 320 3789

email:  info@ithosting.hu

postai cím: 1185 Budapest, Késmárk utca 28.

 

A Tárhelyszolgáltató a webáruházon feltüntetett termékekért, a webáruház szolgáltatásért felelősséggel nem tartozik. Minden a vásárlással kapcsolatos kérdésben (vásárlás, szállítás, panaszkezelés, stb.) a jelen ÁSZF-ben foglalt Szolgáltató jár el, illetve vállal felelősséget.

 

Szolgáltató: Szőnyi István E.V.

Székhely: 1204 Budapest, Léva u. 8.

Adószám: 55352424-1-43

Statisztikai számjel: 55352424-8559-231-01

Képviselő: Szőnyi István

email: info@potec.hu

postai cím: 1204 Budapest, Léva u. 8.

 

2./ A megrendelhető termékek köre

 

A Szolgáltató kínálatában szereplő, megrendelhető, megvásárolható termékek köre a https://www.potec.hu (a továbbiakban: Weboldal) linken tekinthető meg. A Weboldalon feltüntetett termékek minden – nem csak regisztrált – megrendelő (a továbbiakban: Felhasználó) részére hozzáférhetőek.

 

A Weboldalon a Szolgáltató részletesen feltünteti a termékek nevét, leírását, a termékekről fényképeket közöl. A termékekről közölt fotók illusztrációk.

A linken elérhető és megrendelhető termékek megvásárolhatóak online, illetve személyesen is, ajándék utalvány formában online fizetéssel,  a Szolgáltató székhelyén (1204 Budapest, Léva u. 8.).

3./ Megrendelhető termékek vételára

 

A megrendelhető termékek vételára minden esetben az adott termék mellett, magyar Forintban feltüntetett vételár, mely nem tartalmaz ÁFA-t.

A Szolgáltató a Weboldalon feltüntetett árak változtatásának jogát fenntartja.

Az árváltozás a Weboldalon való megjelenéssel lép hatályba.

A Szolgáltató garantálja, hogy a felek közötti ajánlati kötöttség és annak Szolgáltató részéről történt elfogadását követően esetlegesen felmerülő árváltozás a már megrendelt termékek vételárát nem befolyásolja.

 

A Szolgáltató nem vállal felelősséget a gondosság ellenére hibásan feltüntetett árért, vagy az informatikai rendszernek felróható adatrögzítési hibákért, illetve a nyilvánvalóan tévesen feltüntetett, a termék közismert nagyságrendű árától jelentősen eltérő, irreális árért. A Szolgáltató nem köteles a termékeket a Weboldaon feltüntetett hibás áron szolgáltatni, így minden ilyen esetben a rendelés visszaigazolásában felajánlja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében a Megrendelő, mint Felhasználó döntése szerint vagy megrendeli a terméket a helyes áron, vagy minden hátrányos jogkövetkezmény nélkül elállhat vásárlási szándékától.

 

A Szolgáltató vállalja, hogy amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, az akció időtartamáról a rendelés részletes menetéről teljes körűen tájékoztatja a Weboldal Felhasználóit.

 

4./ A szolgáltatás igénybevétele, a rendelés menete

A megrendelések leadása a Weboldalon kizárólag elektronikus úton, a https://www.potec.hu linken lehetséges.

A telefonon, faxon, e-mailen, levélben leadott rendeléseket a Szolgáltató nem tudja teljesíteni.

A rendelésekkel kapcsolatos tájékoztatásokat a Szolgáltató szintén elektronikus úton küldi el a Felhasználók részére.

A Szolgáltatót a Felhasználó által tévesen és/vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.

 

Rendelés menete

A Felhasználó a Weboldalon a böngészése során tudja kiválasztani a megvásárolni kívánt terméket. Több termék megvásárlása esetén a rendelés menetének ismételt végrehajtása szükséges. A megvásárolni kívánt terméket a termék alatti fizetési lehetőségekkel tudja megvásárolni. Minden egyéb tudnivaló a GYIK menüpontban található!

A megrendelés véglegesítése előtt Felhasználó az ÁSZF-t és az Adatkezelési és Adatvédelmi Tájékoztatót el kell, hogy fogadja.

A beérkezett megrendelést a Szolgáltató rögzíti, majd a megadott email címre írásban Felhasználó részére visszaigazolja.

A megrendelés interneten kötött, de nem aláírt szerződésnek minősül, melynek tartalma archiválásra kerül és utólagosan hozzáférhető, visszakereshető.

 

Az elektronikus úton tett szerződési jognyilatkozat akkor válik hatályossá, amikor az a másik fél számára hozzáférhetővé válik.

Az elektronikus utat biztosító fél (Szolgáltató) köteles a másik fél (Felhasználó) szerződési jognyilatkozatának megérkezését elektronikus úton késedelem nélkül, de legkésőbb 48 órán belül visszaigazolni. A fél mentesül az ajánlati kötöttség alól és a szerződés teljesítésére nem kötelezhető, ha a visszaigazolás a másik félhez nem érkezik meg késedelem nélkül, de legkésőbb 48 órán belül.

A Szolgáltató által küldött visszaigazoló e-mail a Felhasználó által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel érvényes szerződés jön létre Szolgáltató és a Felhasználó között.

A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a 2013. évi V. törvény (Ptk.), és a 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak irányadóak.

A Szolgáltató minden esetben elektronikus úton visszaigazolja, hogy mikor tudja teljesíteni a Felhasználó megrendelését.

Ha a megrendelt termék nem áll rendelkezésre, a Szolgáltató a Felhasználót a megrendelés feldolgozása során haladéktalanul tájékoztatja és az esetlegesen előre kifizetett ellenértéket a Felhasználó részére visszautalja a tájékoztatást követő legkésőbb 30 napon belül.

 

5./ Fizetési feltételek

 

A webáruházon a következő fizetési lehetőségek állnak rendelkezésre:

- Banki előre utalás

- PayPal fizetés

- Bankkártyás fizetés (Barion rendszeren keresztül)

 

Banki (előre) utalással történő fizetés

A fizetés a Felhasználó részéről a megrendelés visszaigazolását követően a Szolgáltató feltüntetett bankszámlájára, előre utalással történik. Az utalás során a megjegyzés rovatban mindenképpen fel kell tüntetni a Facebookos nevét a vásárolónak, valamint a tanfolyam számát! A Felhasználó által leadott megrendelés feldolgozása, a rendelés teljesítése a visszaigazolásban szereplő TELJES összeg Felhasználó általi átutalása és annak a Szolgáltató számlájára történő beérkezését követően kezdődik meg.

Fontos tudni, hogy a bankok hétvégén és egyéb munkaszüneti napokon utalásokat nem indítanak és fogadnak, ilyenkor a jóváhagyott utalások nem kerülnek azonnali feldolgozásra.

 

 

 

Bankkártyás fizetés (Barion rendszeren keresztül)

Bankkártya adatainak megadásával könnyedén fizethet Barion rendszeren keresztül is, mely a legegyszerűbb módja megrendelésének kiegyenlítésére.

Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.

 

Számlázás: A Szolgáltató a Felhasználó részére - a megrendelt termék árának kiegyenlítését követően - elektronikus számlát állít ki a megrendelésről, melyet a Felhasználó részére, a megrendelés leadásakor megadott e-mail címre továbbít.

 

 

 

7./ Felhasználó elállási és felmondási joga

 

A leadott rendelésektől való elállási jog gyakorlására vonatkozó törvényi szabályozást a 45/2014. (II.26.). Kormányrendelet tartalmazza.

Az alább idézett jogszabályhelyek nem tartalmazzák teljes körűen a Felhasználó (jogszabályban fogyasztó) elállási és felmondási jogára vonatkozó rendelkezéseket, ezek csupán tájékoztató jelleggel a fontosabb szabályozási részeket tartalmazzák:

 

„20. § (1) Az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött szerződés esetén a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg. Olyan üzlethelyiségen kívül kötött és távollévők között kötött szerződés esetén, amely szolgáltatás nyújtására irányul, ha a 13. § vagy a 19. § szerinti nyilatkozat megtételét követően a teljesítés megkezdődik, a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli felmondási jog illeti meg.

(2) A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási vagy felmondási jogát

a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén

aa) a terméknek,

ab) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik,az utoljára szolgáltatott terméknek,

ac) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,

ad) ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak,

a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától;

b) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától

számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.

(3) A (2) bekezdés a) pontjában foglaltak nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy az e §-ban meghatározott elállási jogát a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja.

 

22. § (1) A fogyasztó a 20. §-ban biztosított jogát

a) a 2. mellékletben található nyilatkozat-minta felhasználásával; vagy

b) az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján

gyakorolhatja.

(3) A 20. §-ban meghatározott jogot határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát a 20. § (2) bekezdésében, illetve a 21. §-ban meghatározott határidő lejárta előtt elküldi.

 

23. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is.

(2) A 22. §-nak megfelelő elállás vagy felmondás esetén a vállalkozás a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján a vállalkozás a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti.

(3) Ha a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, a vállalkozás nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket.

(4) Termék adásvételére irányuló szerződés esetén a vállalkozás mindaddig visszatarthatja az (1) bekezdésben meghatározott összeget, amíg a fogyasztó a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Nem illeti meg a vállalkozást a visszatartás joga, ha vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza.

 

24. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, köteles a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, illetve a vállalkozásnak vagy a vállalkozás által a termék átvételére meghatalmazott személynek átadni, kivéve, ha a vállalkozás vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza. A visszaküldés határidőben teljesítettnek minősül, ha a fogyasztó a terméket a határidő lejárta előtt elküldi.

(2) A fogyasztó kizárólag a termék visszaküldésének közvetlen költségét viseli, kivéve, ha a vállalkozás vállalta e költség viselését.

(3) Ha az üzlethelyiségen kívül kötött szerződés megkötésével egyidejűleg a terméket kifuvarozták a fogyasztónak, a vállalkozás saját költségén fuvarozza vissza a terméket, ha az jellegénél fogva postai küldeményként nem küldhető vissza.

 

25. § A fogyasztó csak a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel. Nem felel a fogyasztó az értékcsökkenésért, ha a vállalkozás a 11. § (1) bekezdésének i) pontjában előírt tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget.”

 

Az átvétel időpontja személyes átvétel esetén a személyes átvétel napja, házhoz szállítás esetében a futártól történő átvétel időpontja. Az átvétel időpontja a fuvarlevéllel, illetve a Szolgáltató által kiállított számlával igazolható.

 

A sértetlen terméket a számlával vagy annak másolatával, Felhasználó saját költségén köteles visszaküldeni a Szolgáltató címére (cím: 1044 Budapest, Fiumei út 16., A ép., Fsz 2.). Abban az esetben, ha a terméket a Felhasználó használatba vette, és nem tudja sérülésmentesen Szolgáltató részére visszaküldeni, Szolgáltató nem vállalja a termék visszavásárlását.

 

Figyelem!
Amennyiben a Fogyasztó, a megvételt követően használatba vette a terméket, már nem állhat el a vásárlástól. A vásárlástól való elállás joga nem a termék 14 napos ingyenes használatát biztosítja a Fogyasztó számára,, hanem a termék szemrevételezésének lehetőségét, ugyanúgy, ahogyan arra az üzletben vásárolt termékek esetében is módja van.

 

Amennyiben kérdése merült fel az elállási jog gyakorlásával kapcsolatban, úgy további tájékoztatásért keresse ügyfélszolgálatunkat az ÁSZF elején található elérhetőségeinken.

A Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy elállási jogát a 7. pontban meghatározott rendelkezéseknek megfelelően gyakorolta.

 

8./ Szavatosság, jótállás

 

A Szolgáltató szavatossági és jótállási, valamint kártérítési felelősségére a 2013. évi V. törvényben (Ptk.) és a 19/2014. (IV.29.) NGM rendeletben foglaltak az irányadóak.

 

10./ Egyéb rendelkezések

 

A Szolgáltató rendszere a Felhasználók aktivitásáról adatokat gyűjthet melyek nem kapcsolhatóak össze a Felhasználók által a regisztrációkor megadott egyéb adatokkal, sem más internetes honlapok vagy szolgáltatások igénybevételekor keletkező adatokkal. Az adatkezelésre és adatvédelemre vonatkozó részletes leírást, a Weboldalon közzétett Adatkezelési és Adatvédelmi Tájékoztató tartalmazza.

 

A Szolgáltató jogosult a Felhasználó részére hírlevelet vagy egyéb reklám levelet küldeni, amennyiben a Felhasználó a regisztrációkor a megfelelő adatai megadásával ehhez előzetesen, egyértelműen, kifejezetten és önkéntesen hozzájárult. A Szolgáltató nem köteles ellenőrizni, hogy a Felhasználó által a regisztrációkor, illetőleg egyébként a hozzájárulás megadásakor megadott adatok valósak, illetve helytállóak-e.

A termékekről írt kritikák és egyéb kapcsolódó vélemények minden esetben a Felhasználók álláspontját tükrözik, tartalmukért a Szolgáltató nem vállal felelősséget. A Szolgáltató fenntartja a jogot a közízlést, üzleti érdekeit vagy törvényt sértő vélemények törlésére.

A fogyasztói panaszügyintézés írásban, illetőleg telefonon történik, az info@potec.hu e-mail címen.

A Felhasználó Weboldalon történő megrendelése feltételezi, hogy a Megrendelő az elektronikus kereskedelemre vonatkozó technikai, valamint jogszabályi ismeretekkel rendelkezik. Ezen ismeretek hiányából, valamint az elektronikus termékek hibájából, az informatikai, távközlési szolgáltatóknak - például internet szolgáltatónak - felróható hibákért a Szolgáltató felelősséget nem vállal. A Felhasználót terheli a számítógépe, illetve az azon található adatok védelmének kötelezettsége.

A Szolgáltató bármikor jogosult jelen ÁSZF feltételeit a jóhiszeműség és a tisztesség követelményeinek betartásával módosítani. Az esetleges módosítás a Weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba.

A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint jelen ÁSZF értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény vonatkozó rendelkezéseire. A vonatkozó jogszabályok kötelező rendelkezései a felekre külön kikötés nélkül is irányadók.

A Felhasználó jogosult békéltető testülethez fordulni, a Szolgáltató székhelye szerint illetékes békéltető testület neve és székhelyének postai címe az alábbiak:

 

A Budapesti Békéltető Testület

Székhelye: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III./310.

Levelezési címe: 1253 Budapest, Pf.: 10.

 

A Felhasználó és a Szolgáltató vitás ügyeiket békés úton próbálják rendezni. Felhasználó és a Szolgáltató a jelen ÁSZF hatálya alá tartozó, megegyezéssel 30 (harminc) naptári nap alatt nem rendezhető esetleges jogvitáiban a hatályos jogszabályok alapján a hatásköri szabályok szerinti bíróság illetékes.

 

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1)-(2) bekezdései értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. A jogtulajdonos a HighEnd Fashion Kft.

 

Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a weboldalon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal, vagy annak bármely része módosítható. A weboldalról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a weboldalra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A magáncélú felhasználáson túli felhasználás kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon túlmenően a regisztráció, a Weboldal használata, illetve az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem biztosít jogot az Ügyfélnek a Weboldal felületén szereplő bármely kereskedelmi névnek vagy védjegynek bármely használatára, hasznosítására.

 

 

Szőnyi István E.V.